HUSKIES.CZ, Jana Henychová, Horní Maxov 105E, Lučany nad Nisou, 468 44, CZ, tel.: +420 724 045 565, e-mail: huskies.cz@seznam.cz

Vítejte na stránkách závodního týmu Jany Henychové a jejích sibiřských husek Harcovský les- Huskies.cz, první cizinky která kdy dokončila nejseverněší závod psích spřežení planety a třetí nejdelší závod na světe norský Finnmarkslopet 1000km. Na těchto stránkách naleznete nejnovější novinky týkající se běžného života s 28mi psy, mnoho fotografií, nabídky ježdění se psy pro veřejnost s možností zaslání dárkového poukazu, info o tréninkové přípravě týmu a závodech, mediální výstupy a mnoho dalšího... O NÁS

Nabízíme:

HUSKY ŠKOLA

Korálkové výrobky:

Trička a mikiny

 

 

 
Precending news:


4th of November 2018

Vážení příznivci naší stránky www.huskies.cz!

Moc Vám děkuji za Vaši přízeň a omlouvám se Vám, že stránku poslední rok příliš neaktualizuji. Tato stránka funguje více než 10 let a ty zde můžete nalézt zdokumentované. Slibuji, že se stránce budu opět věnovat, ale už né v takové míře jako v minulosti.

V době sociálních sítí ale je pro mne daleko jednoduší se prezentovat na Facebooku nebo Instagramu. Jde to rychleji a je tam vidět i zpětná vazba od lidí, kteří si příspěvky čtou a nějak na ně reagují.

Vytvořila jsem i novou webovou stránku zaměřenou především na moji práci s dětmi a mládeží. Tato stránka je nová, moderní a lépe se mi upravuje. Nová stránka má i novou doménu:

www.janahuskies.com

 

Zde jsou odkazy:

https://www.facebook.com/huskymusherka/

https://www.facebook.com/jana.henychova

https://www.instagram.com/janahuskies/

Všm Vám moc děkuji za pochopení a podporu!


www.finnmarkslopet.no , Race entrans


18th of October 2017

Vystartovat se svými psy na 1000km představuje už samo o sobě dost velké odhodlání. Tyto dlouhé závody mají svoje kouzlo, protože jedete krajinou, kde dlouhé hodiny nepotkáte živáčka a srdce se vám svírá úzkostí z pohledu do nekonečnosti. Jindy se nemůžete nadechnout, protože vám vichr strhává vzduch od úst a ruce mrznou, až se chcete zakousnout do věže saní. Prožijete si tu šílenou bolest jak fyzickou, tak psychickou, protože jste tu ponecháni své hlavě na pospas. Zažijete si zde ale i sounáležitost se svými psy a společnou snahu překonat nástrahy. Poznáte zde skutečné povahy psů a naleznete v některých psech doposud nepoznané kvality. Někdy se povede závod dokončit a někdy ne. O to tady vlastně ani nejde. Tady jde o to, že si to můžete prožít a být tady! Vždy je důležité dokázat vyhodnotit situaci, a uznat že to dál prostě nejde! Pokud se do cíle dostanete, tak je to sice fajn, ale vždy to nemusí přinášet pocit euforie. Může to také přinést pocit smutku, protože přijde otázka: „ A co teď?“. Ono na tom asi něco bude, když se říká, že "cesta je cíl"!


10th of October 2017

Krmení divé zvěře!

https://photos.app.goo.gl/MbEdRhfTIoVQx6c42


7th of October 2017

Pokud máte někdo zájem stát se individuálním sponzorem některého psa z našeho týmu, tak se, prosím, koukněte na informace na stránce. Moc díky!


7th of October 2017

Chystám se do Trenčína na filmový festival HoryZonty jako host. Moje povídání je naplánované na 10.11.2017. Už se těším a doufám, že tam potkám i někoho z mých virtuálních přátel


https://www.horyzonty.sk/sk/hostia-henychova.php


7th of October 2017

Podzimní plán našeho Husky kroužku

- kárové závody- canicross- pozimní CAMPY

30.9.-1.10. Hrob u Teplic

21.10.-22.10. Červený Kostelec
28.10.-29.10. Reingers, Rakousko

1.11.-5.11.2017 Podzimní HUSKY CAMP

10.11. Trenčín- přednáška na outdoorovém festivalu HoryZonty
18.11.-19.11. Běleč u Hrandce Králové

22.11.-26.11.2017 Podzimní HUSKY CAMP


6th of October 2017

Chcete mi pomoci a stát se tak součástí našeho týmu Finnmarkslopet 2018? Tak pozorně čtěte až do konce! Moc díky

Jsme přihlášeni na závod www.Finnmarkslopet.no, dlouhý 1200km. Do startu máme ještě dost času, protože startuje 9.března příštího roku. Teď nastává čas, kdy musím vše důkladně naplánovat, zorganizovat a hlavně pořádně natrénovat psy. Startovat budu se 14 psy, ale v tréninku bude 20 psů, z kterých vyberu ty, kteří budou v nejlepší fyzické kondici.
V tento čas musím objednat chybějící materiál, který budeme potřebovat. Jednou z nejdůležitějších věcí jsou botičky pro psy. Psi uběhnou za tuto sezónu kolem 3tisíc kilometrů. Tlapky psů jsou nesmírně důležité pro jejich pohodu. Já se musím psům starat o jejich tlapky, jak nejlépe dovedu.
Kdo si to chce vypočítat: Jeden pes má 4 nohy, jedna bota vydrží cca 100km, …
Psí botičky pravidelně objednávám z Ameriky, z Aljašky od Dogbooties.com. Za ta léta co jezdím se psy, tak jsem s těmito psíma botičkama nejspokojenější. Ještě lepší byly, ty co pro mne šila Kačka Svobodová z Pardubic, ale vzhledem k tomu, že materiál jsme stejně objednávaly z Ameriky, tak cenově to přišlo skoro stejně drahé, jen s tím Kačka měla hromadu práce.
Na letošní sezónu jsem objednala 1000 botiček. Samozřejmě v luxusní růžové barvě . Jedna bota vychází, i se clem, cca na 40 Kč. Je to tedy objednávka za 40.000 Kč.


Vím, že máme hodně fanoušků a přátel. Někteří, by jste mi chtěli nějak pomoci a stát se tak součástí našeho týmu, který jde neochvějně za svým cílem! Můžete přispět na 4 boty, na 10, 20, 100…. prostě na několik bot a ono to nakonec dá dohromady tu tisícovku.
Co Vám mohu slíbit? Zveřejnění jmen všech dárců, pošlu Vám moji pohlednici s poděkováním, s obrázkem psího týmu ze závodu ( pošlu z ČR) a k tomu několik prošlapaných botiček:-). Neodolatelná nabídka, že?


A co když vyberu peněz víc? Nebojte se, je tady hromada dalších nákladů: startovné- 36tis Kč, náklady na naftu pro 7500km- 30tis Kč, ubytování v Altě- 15tis Kč.
Přispět můžete na č.u. 306300313/0300 ( pro platby ze zahraničí IBAN: CZ47 0300 0000 0003 0630 0313, BIC /SWIFT: CEKOCZPP) a do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno a pošlete zprávu na FB s adresou, kam poslat odměnu, a nebo využít platbu přes PayPal: https://www.paypal.me/JanaHenychova
Tak moc děkuji a uvidíme, jak to dopadne!
Jana

Naši botičkoví sponzoři:

Od 16.9. do 18.10.2017 nám sponsoři přispěli na 453 botiček! Velké díky!!!

Pospíšilová Lucie
10ks
Očková Bohunka
12ks
   
Hřebíkovi
25ks
Kovář Petr
10ks
Zímová Amálka
20ks
Kolarovova Katarina
10ks
Krchov Štěpán
25ks
Rodina Krásná
6ks
Horvátová Hana. a Černík Tomáš
10ks
Němcová Ivana
10ks
Jirková Petra
25ks
Dáňovi
10ks
Miloš Weigert
25ks
Baker Jana
6ks
Marčoková Blanka
10ks
Rupricht Petr a Mon
12ks
Šoltýsovi Z,V a S
5ks
Brázdil Jakub
8ks
Farbacherová Soň
8ks
Elinger Zbyněk
5ks
Novotný Michal a L
25ks
Náměstková Eliška
8ks
Hauptfleichová Jitk
20ks
Lauterbachová Lud
8ks
Kolorenčová Iva
25ks
Brázdilová Aneta
8ks
Dvořáková Darina
4ks
Cerman Věroslav
13ks
Roine Halvorsen
34ks
Rožňová Anna
25ks
Štěřík Petr
12ks
Tučková Jana
10ks
Pavla Moravcová
5ks
Jiří Moravec
5ks
Matěj Futera
4ks

30th of September 2017

Víkendové závody v Hrobě u Teplic

https://photos.app.goo.gl/1oCZFnHnzZy8oZ4y2


28th of September 2017

Ranní trénink s Viki a Zorkou. Je dobré vychovávat si nástupce!


27th of September 2017

Na trénink vyrážíme ještě za tmy, ale domů přijíždíme se svítáním...


24th of September 2017

Cítím obrovský smutek nad nečekaným odchodem mého přítele!


23th of September 2017

Něco málo fotek a videí z letošního podzimního tréninku.

Dobrá čelová lampa, která nasvítí spřežení se 14 psy, je k nezaplacení, především když každý den startujeme ještě za tmy! PETZL Ultra Rush- mé velké díky stále patří Vertical Trade - Petzl.cz !!!


20th of September 2017

Vážení přátelé, ráda bych se s Vámi podělila o svůj literární počin na téma: "Péče o saňové psy z mého osobního pohledu". Jsem zvědavá, co mi k tomu řeknete pěkného a doufám, že moje úsilí bude mít i nějaký přínos pro všechny psy v mushingu. Všichni přece chceme sportovat s radostí!

Až najdu čas a energii, tak možná dokončím i další kapitoly. Momentálně je hotová pouze péče o psí tlapky. Pěkné čtení!

http://www.huskies.cz/content/pece-o-sanove-psy.html


15th of September 2017

A je to tady! Dnes večer se otevřou přihlášky na další ročník závodu Finnmarkslopet.

http://www.finnmarkslopet.no/musher.jsp…

Jak koukám, tak nám to kapku natáhli z 1000km na 1200. Tuhle změnu hodnotím jako velmi dobrou zprávu, protože pojedeme víc do vnitrozemí a nebudeme překonávat tolik kopců, kde loni šíleně fučelo. Takže trochu si zajedem, ale po mnohem lepší trati. 9. března 2018 se v norské Altě postavím na start se 14 psy a budeme bojovat o to, abychom tuto vzdálenost překonali.

Letos mám už i sestavený tým mých pomocníků a budeme taková babská jízda, ale budu mít sebou ženy, na které je 100% spoleh a je mi velkou ctí, že se na to mé dobrodružství vydají se mnou. Pojede se mnou Gabriela Lehká, s kterou jsme chodily do třídy na základce a známe se vlastně celý život. S námi pak pojede i Katarína Tomovičová, budoucí skvělá fotografka, která se mnou letos absolvovala všechny dětské tábory a s kterou se mi velmi dobře spolupracuje i když ji znám jen krátce.
Členem týmu je i Andrea Ája Dunová, která přijede za námi do Švédska během naší přípravy, aby psy zkontrolovala a porovnala. Prostě DREAM TEAM!!!
Teď už nezbývá nic jiného, než pěkně natrénovat a v březnu uvidíme! Věřte tomu, že udělám maximum, aby to letos klaplo a aby psi byli v pohodě!


Moc děkuji za podporu:

ANNAMAET ČR- Samohýl a.s.,

MANMAT- Česká republika,

Petron (dobra-zverina.cz),

norskamoda.cz- Bergans and Devold,

Vertical Trade - Petzl.cz, Therma- Rest, MSR,

Gasso,

Zodiac equipment,

Grizzly Outdoor,

Mikenopa a.s.,

Seco- Aeropace and Power,

Kolečka s.r.o.,

Newag.cz,

všem účastníkům mých letních husky táborů, všem zákazníkům mé HUSKY ŠKOLY,

všem individuálním sponzorům jednotlivých psů a všem dalším podporovatelům,

a hlavně firmě GIZ!!!!


1st of September 2017

S prvním zářím začíná i náš trénink na novou zimní sezónu!


1st of September 2017

www.dobra-zverina.cz

Vážení přátelé, pokud někdo potřebujete opravdu kvalitní maso pro Vaše psy- ořez ze zpracování zvěřiny- z volného lovu, tak Vám doporučím tento kontakt. Odběr v Kralupech na základě předchozí dohody s Lukášem Volfem, tel. 737 219 172. Cenu nemám zveřejňovat, ale je velmi příznivá!!! https://www.bidfood.cz/znacky/petron.

Volně žijící zvěř není krmena žádnými umělými krmvy ani napíchávána antibiotiky, a proto je zvěřinové maso velmi zdravé.


30th of August 2017

Je konec letošních HUSKY táborů. Zde je náš Dream Team: Katarína, Já, Petr, Lucka!!! Moc děkuji mým úžasným pomocníkům, že mi pomohli vytvořit super letní Husky Campy a doufám, že si děcka odnáší fůru skvělých zážitků!


30th of August 2017

Husky Camp 2017- V.

https://goo.gl/photos/2qMRdsupRqpGRgdGA


20th of August 2017

Husky Camp 2017- IV.

https://goo.gl/photos/fmMvaHU5n5Dh9wxJ8


5th of August 2017

https://goo.gl/photos/7SgY8Eq3pB2w3M2H8


24th of July 2017

https://goo.gl/photos/qqHy9wPCqLckdqoUA


http://www.rozhlas.cz/liberec/koktejl/_zprava/psi-tabor-naruby-deti-v-hornim-maxove-pecuji-o-husky-smecku--1739729


http://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/mushersti-psi-radi-s-detmi-20170725.html


10th of July 2017

https://goo.gl/photos/okiwNmLXzf2NqQeN93th of June 2017

Nové postroje od Manmatu

A nové obojky s jmenovkami, telefonním číslem a českými vlajkami pro celý tým.


2nd of June 2017

Krmení dravé zvěře, aneb je libo zákuseček?


21st of June 2017

Pro všechny zájemce! Kovové věšáky na postroje jsou hotové a začnu je rozesílat. Takže, kdo je bude chtít poslat, tak mi napište do emailu Vaši adresu.

Cena za jeden kus je 1250,- Kč a nebo 50 Euro + poštovné. Mohu poslat na dobírku a nebo platbu převodem. Moc díky VŠEM!!!

 


16-23th of May 2017

Velké poděkování Marku Harvanovi s rodinou, že nám umožnili tento úžasný výlet!
I Ty se chceš podívat na Aljašku? Neváhej a koukni na http://visitklondike.com !


7th of May 2017

Po výstavě si musíme kapku vylepšit chuť a zapřáhneme aspoň na louku za barákem...


6th of May 2017

http://www.polardogs.cz/ , pozvánka na výstavu

Naše účast na výstavě Klubu severských psů byla nad očekávání velmi úspěšná. Obávám se říci, že pro jistotu, to byla naše poslední výstava, které jsme se zúčastnily! Naprosto se potvrdilo, že nezáleží na psech, ale především na vztahu posuzovatele k mé osobě. Moc děkuji Franku Manátovi, že se mu moji psi líbili a že se nebál je ocenit i když mají naběhány tisíce kilometrů v postrojích.

Ozzy Harcovský les- V1 CAC, otevřená třída

Otýlie Harcovský les- výborná, otevřená třída

Kamila Harcovský les- výborná 4, otevřená třída

Kim Harcovský les- Velmi dobrá, otevřená třída

Marie Harcovský les- velmi dobrá, otevřená třída

Bjorn a Ronja Vargteam- třída puppy, velmi nadějní

Více fotek zde:

https://photos.app.goo.gl/beD55nSs4tfakTRI3

Franco Mannato a já.


23th of April 2017


15th of April 2017

Přijela vzácná návštěva. Ája Dunová s manželem Martinem a dcerou Majdou a vrhli se společně na všechny moje psy. Dostalo se všem ošetření a důkladné prohlídky, jestli je vše v pořádku. Ája narovnala opět i mne a všichni jsme teď rovní a šťastní!

Tady je odkaz na článek, který s Ájou sepsala Denisa Albaniová:

Rozhovor s Ájou Dunovou v Jabloneckém deníku


12th of April 2017

Jako každý rok jedu po skončení zimy navštívit mé drahé sponsory a přátele. Návštěva v Manmatu je vždy milé setkání s lidmi, kteří dělají svoji práci s láskou a zájmem o mé nové poznatky. Je mi velkou ctí s Manmatem spolupracovat již řadu let!

Na mé přání konečně došlo i na výrobu růžového popruhu pro mé nové postroje!


24th of March, 22nd of April, 13th of May 2017

Nativia Challenge 2017: Kolesa, Lipnice, Jánské lázně

Více fotek zde:

https://photos.app.goo.gl/IQ7VrIn97zbSEZ7n1


31st of March 2017

Psí mimina se mají k světu! Bjorn a Ronja Vargteam.


30th of March 2017

Dlouho jsem řešila jaký vybrat nový foťák, aby moje fotografie pořízené z cest stály za to. Nakonec zvítězila tato volba! Můžete se těšit na nové a krásné fotografie! Fotka z foťáku má pořád kapku lepší kouzlo než obrázek z telefonu!


21st of March 2017

Dnes mi Ole Dag přivezl do Drevsjo dvě nádherná štěňata. Budou to Bjorn a Ronja! Teď už jsme komplet a stěhujeme se domů, do Čech, do Maxova!


21st of March 2017

Rozhovor na iRozhlas.cz

Rozhovor na www.annamaet.eu o letošním Finnmarkslopetu


19th of March 2017

Dohnalo nás jaro a jsme na půl cestě domů. Konec zimy, je čas letět na jih!

14th of March 2017

1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6


14th of March 2017


11th of March 2017


11th of March 2017

Sestava tymu pro Finnmarkslopet 1000km: Gabca, Kessy, Kamila, Marie, Olinka, Klara, Lobo, Kim, Ozzy, Otylka, BJ, Arnhild, Orion, Norman. A jedna musherka, co by doprovod.

Prosli jsme vet kontrolou. Veterinari jasali nad tim, jak psi jsou ve skvele kondici, jak jsou krasni a jak jsou mili. Nejlepsi ohodnoceni 5, dostalo 12 psu ze 14. Dva maji 4.

Pro psy svacinu na cestu mame zabalenou, registrace hotova a pomocnici priletaji... Vse podle planu!


http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/184131-ceska-chce-pokorit-finnmarkslopet-nejdelsi-zavod-psich-sprezeni-v-evrope-dlouhy-1000km/

http://www.annamaet.eu/cs/podporujeme/sportovni-kynologie/jana-henychova/co-je-u-nas-noveho/Finmarks2017

http://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/musherku-ceka-1000-kilometru-20170305.html


28th of February 2017

Letošní zimu opět pojedeme nejdelší evropský závod dlouhý 1000km Finnmarkslopet!Závod bude startovat 11. března 2017

www.finnmarkslopet.no , Seznam přihlášených závodníků , Můj profil

https://vimeo.com/188178654


10th of March 2017

Už se to blíží! Odjíždět do Alty budu 4. března. Stále to máme do dějiště závodu 1500km. Plánuji si na cestu 3 dny s případnými tréninky pro psy po cestě. Budeme projíždět tou nejsevernější částí Norska a na některých místech mohu zastavit a odjet zde krátký trénink, aby psi nevypadli úplně z rytmu.
Po příjezdu do Alty budeme muset absolvovat veterinární přejímku a vybrat konečných 14 psů do týmu. Dále zde budou následovat formality jako musher meeting a slavnostní banket. V pátek před startem proběhne exhibiční závod na 7km pro diváky, kdy závodníci povezou sponzory závodu v saních. V sobotu 11. března bude start a my vyrazíme na 1000km nejsevernějším Norskem.

Je to trochu zvláštní pocit. Já ten závod absolvovala před 7mi lety, v roce 2009. Žádný ze psů, který tam se mnou byl, už není v závodním týmu. Babky už doma leží na gauči a budou nás sledovat jen na internetu. Mám tu novou generaci psů, kteří jsou potomky mé tehdejší hvězdy Kačenky.
Porovnávala jsem i trénink toho minulého týmu a čísla říkají, že jsme do závodu nastupovali s 1000km na sněhu. Letos to budou 2000km tréninku ve Švédsku, které jsme absolvovali. Snažím se, abych nepřivedla na start psy, kteří nemají natrénováno a pak na mne smutně nekoukali, co to děláme. Tahle parta psů letos doběhne 80km a pak si ve psinci vesele hraje, jako by se nechumelilo. Jsou to moje děcka chlupatý a já z nich mám dobrý pocit. Teprve samotný závod ukáže, jestli se nemýlím
. Hlavně jim to já nesmím kazit!

Jde o to, dělat dobrá rozhodnutí a nebát se nepohodlí, které nás čeká a soustředit se jen na psy a na to, co potřebují!

Je to zvláštní uvědomit si, že člověk věnuje půl roku života myšlence dokončit nějaký závod. Finnmarkslopet 1000km je ale největší závod v Evropě a má to svoji hodnotu. Jenom dokázat postavit se na start se 14ti psy znamená půl roku práce, jak v trénincích, tak ale i přípravě materiálu a dokázat sehnat peníze na hromadu, která se během zimy rozletí na tisíc zaplacených položek.

A proč to vlastně dělám?

Dělám to, protože mne to baví. A hodně! Je to o souznění s týmem mých psů, kdy se stávám jejich součástí a spolu bojujeme za náš cíl. Je to o slzách, o bolesti, o pochybnostech a odhodlání se s tím vším poprat. Vůbec není jednoduché tento závod dokončit a o tom to je. Proč si dávat jednoduché cíle? Důležité je nenechat se deprimovat okolím a jet si svůj vlastní závod. My jsme tým siberian husky a nebudeme nejrychlejší, ale jako vždy budeme jistě ten nejkrásnější tým na startovní čáře.


22nd of February 2017

Chtěla bych zde doporučit všem nadšeným fanouškům moji facebookovou stránku https://www.facebook.com/huskymusherka/ .
V momentě, kdy 11. března odstartuji závod Finnmarkslopet, dlouhý 1000km, tak nebudu mít čas aktualizovat svůj osobní profil. Moje dvě pomocnice Eva Hromadová a Kirsten Ribu na tomto mém profilu sportovce budou aktualizovat informace česky i anglicky a budou zde přidávat aktuální fotografie z průběhu závodu. Moc všem děkuji za podporu!!!


22nd of February 2017

Už jsou to dva měsíce našeho pobytu tady na severu. Psi zde mají v nohách 2000km na sněhu a jak se zdá, vůbec jim to nevadí. Je těžké z těch dvaceti vysmátých smraďochů vybrat 14, kteří pojedou závod 1000km dlouhý. Vůbec to není jednoduché, ale už se budu muset rozhodnout, komu dát přednost. Vůbec to není lehké!


21st of February 2017

Moje první termoprádlo od Devoldu jsem na sebe poprvé oblékla před nějakými deseti lety. Devold od té doby se mnou absolvoval všechny moje závody a stal se mojí nedílnou součástí. Trávím většinu dnů venku u psů a nebo na saních při trénincích. Letošní zimu trávím se svými psy  opět ve Skandinávii a momentálně máme na saních naježděno 2000km. Někdy svítí slunce, jindy fičí vítr, ale vždy je teplota pod nulou. Ven ke psům musím za každého počasí a na trénink také.
Moje ranní rutina je uvařit si kávu a podívat se na okenní teploměr kolik to dnes venku máme? Podle teploměru zvolím i denní počet vrstev oblečení.
Většinou se mne lidé ptají: A to Ti tam není zima? Moje odpověď většinou je, že vlastně ani není. Není totiž špatného počasí, ale pouze špatně oblečeného člověka. Já si myslím, že se za ty léta už dokáži obléci tak, abych zimě nemusela vzdorovat a mohla si ji užívat!

 

 
Precending news:
SPONSORED by:

 

 

MVDr. Klára Pospíšilová- Velké Hamry, CZ

 

 

 

Husky Škola

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017 Created by Jana Henychová