HUSKIES.CZ, Jana Henychová, Horní Maxov 105E, Lučany nad Nisou, 468 44, CZ, tel.: +420 724 045 565, e-mail: huskies.cz@seznam.cz

Vítejte na stránkách závodního týmu Jany Henychové a jejích sibiřských husek Harcovský les- Huskies.cz, první cizinky která kdy dokončila nejseverněší závod psích spřežení planety a třetí nejdelší závod na světe norský Finnmarkslopet 1000km. Na těchto stránkách naleznete nejnovější novinky týkající se běžného života s 28mi psy, mnoho fotografií, nabídky ježdění se psy pro veřejnost s možností zaslání dárkového poukazu, info o tréninkové přípravě týmu a závodech, mediální výstupy a mnoho dalšího... O NÁS

Nabízíme:

HUSKY ŠKOLA

Korálkové výrobky:

Trička a mikiny

 

 

 
Precending news:


21st of February 2017

Roros. V této ulici před nedávnem startoval závod Femundlopet. Dnes je tady jarmark. Je to neuvěřitelné, co se tady dá sehnat. Musím rychle utíkat pryč, nebo mi nezbydou peníze na cestu domů! ....Koupila jsem si čepici.......KRÁSNOU!!!


19th of February 2017

Chystáme se, chystáme! Závod se blíží. Musím nachystat svačiny pro psy, zabalit saně...

V následujících dnech začínám balit věci na samotný závod. Musím nachystat všechny zásoby do depo backů na jednotlivé check pointy. Musím si doupravit závodní saně a doladit některé technické detaily. Odjíždět do Alty budu 4. března. Stále to mám do dějiště závodu 1500km. Plánuji si na cestu 3 dny s případnými tréninky pro psy po cestě. Budeme projíždět tou nejsevernější částí Norska a na některých místech mohu zastavit a odjet zde krátký trénink, aby psi nevypadli úplně z rytmu.


13th of February 2017

Tak jsme se dnes trochu vyblbli a den nám utekl jako voda. za 6 a půl hodiny 85km s průměrkou 13,2 km/h.

Taky trochu akce dneska bylo, né jen samé natáčení!

Další pokus a málem mi odjely sáňky

Tohle musíme ještě doladit...myslím, jako že se mají všichni usmívat do kamery

Hladký start a jedééém!!!

Už je druhá polovina února a přípravy finišují. Posledních 14 dni už jezdíme tréninky kolem 80ti km. Momentálně trénujeme v rytmu 3 dny trénink a dva dny odpočinek. Momentálně máme naježdíno na sněhu 1800km. Po té co všichni psi byli zkontrolováni Ájou Dunovou a podařilo se jí napravit několik zablokovaných krků, srovnání prstních kůstek v tlapkách, napravení rotací v pánvi a blokací křížové kosti jsou všichni psi ve skvělé kondici. Vyladily jsme spolu i péči o psí tlapky. Ája mi přivezla namíchanou lékařskou vazelínu s propolisem a s tou maži tlapy psům každé tři dny. Na žádný trénink nevyjíždíme bez psích botiček a hned je tento pokrok znát. Vše začíná u tlapek. Rána v tlapce se brzy přenese díky odlehčování do ramene a máte kulhajícího psa coby dup. Je zvláštní vidět to, že když psi běhají takovéto objemy kilometrů, tak se u mnich i snižuje ochota přijímat stravu, i když by si člověk řekl, že to bude naopak. Proto jsou i důležité ty dva dny odpočinku, kdy se snažím psy opět trochu dokrmit. Při teplotách pod -20 přišel na řadu i namletý hovězí tuk, který do stravy přidávám. Při kontrolním vážení psů, které opakuji každých 14 dní, vidím že úbytek váhy je minimální. Hubnou spíše větší psi a malé feny stále drží svoji váhu.  Bylo zajímavé sledovat i náš posun z 40 na 60km a pak na 80km. Nemyslím si, že u psů to byl problém fyzický, ale hlavně u mladých psů je to problém s posunem psychiky, že jedeme o to déle.
Co si budeme povídat o psychice. Psychika je důležitá i u mne. Člověk se s tím musí srovnat, že denně tráví 6 hodin na saních. Jste tam jen sami se svými psy a svojí hlavou. Je důležité mít v hlavě uklizíno a zachovat si pozitivní mysl. Je to celkem pakárna klepat se zimou a někdy i hlady, ale i to se dá vyladit.


12th of February 2017

Umřel doma Danny, torze žaludku......napíši víc, až to přebolí.......

Tohle bylo nečekané a moc to bolí i když to byl průšvihář první kategorie!


10th of February 2017

Cestou domů:

Tady na silnici pořád někdo závodí, se z toho picnu! Lepší teda než polský kamión!


10th of February 2017

Jak se zdá, domů asi přivezu jedno tohle štěňátko. Bude to kluk a bude se jmenovat Bjorn. Musím říci, že to vůbec nejsou milá a roztomilá štěňátka. Tuhle svoji životní fázi už dávno překonali. Jsou to malé piraně, které se snaží vše rozcupovat a případně sežrat. Jediná záchrana před nima byla na střeše psí boudy.

Štěně je od vyhlášeného chovatele sibiřských husky Ole Daga Lovvolda. Vargteam.


10th of February 2017

Dnešní šopingování.... levnější je pro mne teda určitě věnovat se především trénování. Není to ale nádhera? Přípravy na Finnmarkslopet téměř vrcholý!


9th of February 2017

Dnešní den je vůbec nejkrásnější na focení! Bylo dost příležitostí.

Posledních 14 dnů už jsem tady na srubu sama jen s mými psy. Jsme ve stádiu sladění. Je to zvláštní stav, kdy na mne nedoléhají žádné tlaky s vnějšího světa a já mohu být jen se psy a sledovat co potřebují a co jim vyhovuje.

Na těch kopcích v pozadí, jsme byli jen před chvilkou......


7th of February 2017

Dá to fušku vymyslet 80km...Musíme vymetat všechny možný i nemožný končiny.

V posledních dnech už jezdím tréninky se 16ti psy. I to byl důležitý psychologický moment odvážit se toho. Když máte 16 psů, tak už musíte vědět co dělat, když nastane problém a věřit si, že ho vyřešíte. 16 psů je už velká síla a vy musíte být v pohodě ji zvládnout.


5th of February 2017

Dnešní start na dalších 82km. Foto: Melis de Heus


1st of February 2017

Konečně se vyčasilo a začali jsme zase trénovat v drsnějších podmínkách. Byla to nádhera a mé srdce zaplesalo!!!


31st of January 2017

Smutná zpráva z domova, umřela Eliška. Dožila se krásných 16 ti let a půl roku. Nikdy nechtěla běhat a nikdy mne neměla moc ráda. Narodila se v mých rukách a vždy si kolem našla někoho, koho měla ráda- svoji maminku Jovku a nebo teď Lucku s Petrem a holkama. Bude nám všem za Tebou Eli smutno a prostě jsi k nám patřila!!!


28-29th of January 2017

Absolvovali jsme závod Vildsmarkracet dlouhý cca 120km. Moji psi byli rozděleni do dvou týmů. Já startovala s 12ti psy. Zdeněk Paclt startoval s 11psy a z toho byli 3 jeho ( tedy moje štěňátka- Jenda, Kuba a Hugo). Takže to byl takový rodinný zájezd :-).
První kolo na 63km bylo hodně rychlé, kdy průměrná rychlost vyšla na 18km/h. Pak následovaly 4 hodiny odpočinku a pak 53km s průměrkou 15km/h.
Je neuvěřitelné, že oba týmy jely téměř stejně a to mezi námi bylo cca 40minut.
V naší kategorii jsme obsadili 4. a 5. místo s rozdílem 4 minut.
Závěr je ten, že všech mých 20 psů je ve skvělé kondici a to díky tréninku, promyšlené stravě a hlavně neuvěřitelné péči, kterou jim věvovala Ája Dunová a porovnala celý tým do neuvěřitelné pohody.
Našim cílem je v březnu Finnmarkslopet 1000km a tam se teprve ukáže!!!

Výsledky strana1, Výsledky strana2

 

 


27th of January 2017

Vše zabaleno, můžeme vyrazit!


27th of January 2017

.

http://www.vildmarksracet.se/en

Chystáme se na závod Vildmarkracet na 120km. Závod probíhá tak, že v sobotu od 9:00 probíhá volný start. V prvním kole poběžíme 70km a doběhneme na check point, kde zůstaneme odpočívat 4 hodiny. Pak vyjedeme na 50km. V cíly by jsme mohli být tak kolem půlnoci toho dne.

Startovat budeme 2 týmy. A tým pojede se mnou a B tým se Zdeňkem Pacltem. Vůbec ale není jisté že doběhneme v tomto pořadí. Zdeňek má v týmu spolehlivé psy, které nemusím sledovat. Já si vzala všechny co chci mít pod mým okem. Tak uvidíme jak nám to dopadne. Jedná se především o tréninkový závod a vyzkoušet si dovednosti v lehkém tlaku a psi budou rádi, že konečně jsme i na nových tratích.


22th of January 2017

Údržba psích tlapiček. Aneb kdo maže, ten jede a bez botiček ani ránu!

Moudro dne:" Hejbni zadkem a těm psům ty tlapky koukni pěkně promazat!"


19th of January 2017

Vyšel časopis Psí kusy s článkem o naší severské výpravě

 


17th- 29th of January 2017

Přijeli Dunovi na svoji zimní pracovní dovolenou!

Za svůj krátký pobyt pomohli Dunovi mnoha psům. Všichni moji psi prošli terapií a napravovaly se zablokovaná záda, krky, lopatky, tlapky....Došlo i na psy místní a některé majitele přivedla Ája k němému úžasu, co vše dokáží její neuvěřitelné ruce! Bylo neuvěřitelné toto vše sledovat a učit se. Těchto čtrnáct dní společného bydlení pro mne bylo setkáním s neuvěřitelným člověkem. Díky Ájo!

http://dornovametoda-zvirata.cz/


16th of January 2017

Kynolog roku 2016

http://www.kynologroku.cz/soutez/hlasovani

Vážení přátelé, probíhá hlasování o kynologa roku 2016. Mám tu čest, že jsem byla nominována v kategorii mushing. I Vy mne můžete podpořit svými hlasy v kategorii o nejsympatičtějšího kynologa loňského roku. Vím sice, že závěrečného ceremoniálu a večera, kde se výsledky budou vyhlašovat nezůčastním, protože bude stále ještě ve Švédsku a vůbec si nemyslím, že by mi odborná porota dala hlasy k nějakému významnějšímu umístění, ale tak by mne Vaše hlasy potěšili. Moc díky Jana!

Moc všem děkuji za poslané hlasy, jsem třetím nejsympatičtějším kynologem za rok 2016 a pro odbornou porotu nejsme dost dobří. Jak jinak, že? Takže paráda!


15th of January 2017

Přijeli moji drazí Pacltovi


15th of January 2017

Poprvé letos vyjíždím se čtrnácti psy. Vše v pohodě, jen nesmím zastavot, protože pak nevytáhnu ze sněhu kotvy. Je to síla těch 14 psů. Dnes 69km.


13th of January 2017

Vedle tréninku je na řadě i odpočinek. Jo a Ozzy má ten obleček aby mu neprostydly namožené svaly na rameni u levé přední nohy. Jediná léčba na namožené rameno je masáž, teplo a 10 dní volna.

Každý relaxuje podle svého. Někdo hraje na zabíjenou, jiný se jen tak povaluje!

Co se týče krmení. Psi dostávají ranní polévku- losos+ malé množství granulí+ voda. Zde se jedná především o zavodnění a nabídnutí vody. Při tréninku dostávají psi každé 2 hodiny malý snack- svačinku- v podobě zmrzlého mletého masa s vitamíny. Po dojezdu tréninku dostávají psi cca do 15minut hlavní jídlo. 2/3 hlavního chodu tvoří mleté maso a 1/3 granule Annamaet 32%. Granule nesmí zůstat ve vodě moc dlouho, protože se rozpadnou do neforemné kaše a psi o ně ztratí zájem. Pokud je velká zima, tak ještě přibyde složka mletého tuku. Tuk nelze přidávat při teplotách kolem nuly, protože výsledný efekt přinese pouze průjem. S tukováním se musí zacházet velmi opartně. Co mohu říci o krmení? Jsem naprosto spokojená! Výsledný produkt v podobě malých černých bobků je naprosto přesvědčivý, že tato cesta je správná!


12th of January 2017

Dnes máme na programu výlet do Roros. Máme to od baráku 144km úžasnou zimní krajinou s výhledy na zasněžené norské kopce. Já to tady prostě miluji!!!

Je vždy fajn potkat se se starým přítelem a obzvlášť na tomto úžasném místě, s kterým mám spojeno tolik intenzivních zážitků za posledních 5 let. Byl to neúspěch, zklamání, rozčarování, obava ze selhání, fyzická bolest a nakonec dosažení vytouženého cíle a slzy štěstí! Když jsem přijela do Roros poprvé, tak to bylo pro mne obyčejné, celkem pěkné městečko. Dnes k němu mám už hodně jiný vztah!

Ole Dag Løvvold je podle mne geniální znalec chovu sibiřských husky a jsem moc ráda, že je to můj přítel!

It is always nice to meet friend and especially in the special place like this!

Toto je detail nadrážkovaného ledu na silnici. Typická ukázka. Musíte to valit aspoň 90km/h, nebo nikam nedojedete. Norové mají na pneumatikách nastřílené hřebíky, těm to neklouže.My musíme držet tempo a jet pokud možno rovně... U mne vždy jde o překonání prvních rozpačitých kilometrů a pak už jezdím jako norek :-)


11th of January 2017

Ano, jsem přirozeně krásná!

Utíkáme v chumelenici!

Venku nám krásně fučí a chumelí. Musíme rychle vyjet, aby jsme stihli i trénink v lehce nepříznivých podmínkách. Tady chvíli zaváháte a v cukujetu je vše uválcované na 6m širokou dálnici. Při závodu, ale bude asi takhle nějak a tak to nesmíme prošvihnout!

 

Lídr Gábinka nezklamala. Pokud je sníh po tlapky, tak vše dobré. Pokud je sníh po krk, tak vše dobré. Pokud je sníh nad hlavu, tak otáčí spřežení a jede domů. Já to vím a tak jsem jen čekala, kdy to předvede. V nafoukaných návějích toho sněhu vážně bylo dost, ale za tím vždy byla i vyfoukaná plotna. Gabuš trpělivost opustila cca na 20tém kilometru. Tohle budeme muset ještě nějak doladit. Musím najít lídra do hlubokého sněhu, že by Golovin? Uvidíme!

 

A mezitím doma:

Solweig a 3 hodiny práce na roztřídění a srovnání psích botiček z loňské sezóny. Moc díky!!! Ono se to nezdá, ale při ceně jedné boty cca za 2 Eura, tak je to tady celkem majlant! Dnes jsme v hlubokém sněhu půlku bot poztráceli!

BEAUFORTOVA STUPNICE SÍLY VĚTRU

Jak poznat podle pohybu vodní hladiny, stromů, kouře, pohybu prachu a jiných částic sílu větru.

BEZVĚTŘÍ - 0-0,2 m/s, pod 1 km/h, kouř stoupá svisle vzhůru

VÁNEK - 0,3-1,5 m/s, 1-5 km/h, směr větru je poznatelný podle pohybu kouře, vítr však nepohybuje větrnou korouhví (směrovkou)

SLABÝ VÍTR - 1,6-3,3 m/s, 6-11 km/h, vítr je cítit ve tváři,listy stromů šelestí, větrná směrovka se začíná pohybovat

MÍRNÝ VÍTR - 3,4-5,4 m/s, 12-19 km/h, listy stromů a větvičky jsou v trvalém pohybu, vítr napíná praporky a slabě čeří hladinu stojaté vody

DOSTI ČERSTVÝ VÍTR - 5,5-7,9 m/s, 20-28 km/h, vítr zdvíhá prach a kousky papíru, pohybuje slabšími větvemi

ČERSTVÝ VÍTR - 8,0-10,7 m/s, 29-38 km/h, listnaté keře se začínají hýbat, na stojatých vodách se tvoří menší vlny se zpěněnými hřebeny

SILNÝ VÍTR - 10,8-13,8 m/s, 39-49 km/h, vítr pohybuje silnějšími větvemi, telegrafní dráty sviští, používání deštníků se stává nesnadné

PRUDKÝ VÍTR - 13,9-17,1 m/s, 50-61 km/h, vítr pohybuje celými stromy, chůze proti větru je obtížná

BOUŘLIVÝ VÍTR - 17,2-20,7 m/s, 62-74 km/h, vítr ulamuje větve, chůze proti větru je téměř nemožnáVICHŘICE - 20,8-24,4 m/s, 75-88 km/h, vítr působí menší škody na stavbách (strhává komíny, tašky ze střech)

SILNÁ VICHŘICE - 24,5-28,4 m/s, 89-102 km/h, vyskytuje se na pevnině zřídka, vyvrací stromy, působí větší škody

MOHUTNÁ VICHŘICE - 28,5-32,6 m/s, 103-115 km/h, vyskytuje se velmi zřídka, působí velké škody na domech, lesích

ORKÁN - nad 32,7 m/s, nad 116 km/h, ničivé účinky


9-11th of January 2017

Nahrubo sestříhnuté video z tréninků za poslední tři dny. Máme tady krásně mrazivo a slunečno, tanec na ledu, šplhání do kopců, větrno s nafučeným sněhem a dva tými zepředu i ze zadu. Žádné speciální efekty a nečekané střihy, prostě jen běžící psi za každého počasí. Během těchto tří dnů jsme připsali do tréninkového deníku dalším 150km.

A tady jsme komplet celý tým ( až na moji maličkost)!


8th of January 2017

Sice jsem 1600km od baráku, ale dnes jsem stihla krmení v přímém přenosu! škoda, že u té kamery nemám ještě amplion :-) Ta technika je ale věc. Vidím, že všichni psi doma jsou v dobré náladě a dokonce vidím, že i všechno snědli. Takže, vše dobré!

Na obrázku vidíte i letošní hlídače: Lucku a petra. Posílám domů pozdravy a velké díky!


6th of January 2017

Přijela mi návštěva: Solweig a Ron, kteří mi minulou sezónu hlídali doma dům a staré psíky. Doufám, že si tu zimu se mnou pěkně užijou!

Vyvezla jsem návštěvu hned na vyhlídkový výlet 45km. Aspoň se mi všichni pejskové proběhli najednou. "Zážitek nemusí být pozitivní, ale musí být silný :-) ". Dnes krásných -20 oC.


5th of January 2017

U některých psů se objevily v tlapách praskliny. Je to tady, už nebudeme jezdit bez botiček. Rány se brzy zahojí, ale musí se mazat mastičkama a nesmí přijít do styku se sněhem. Když začne pes kulhat, tak je důležité nejprve se podívat do vniřku tlap!!!

Trénuji obouvání botiček. Momentální rekord je 20 minut na všech 20 psů, to by šlo. Je to ale za optimálních podmínek.

Jsou i lepší borci... já to ale za 20 vteřin nedávám


5th of January 2017

Dnešní den začal celkem slušným překvápkem. Podle předpovědi mělo být -20 oC. Inu jak říkáme my odborníci: zima jak v.....ruském filmu.

http://www.yr.no/sted/Sverige/Dalarna/Storbo/

Při podávání teplé snídaně dnes nikdo výrazně neodmlouval a lososí polévka zmizela bez odmlouvání.

Snažím se teplotu ignorovat a beru si ven do křesílka moji ranní kávu. Nenaštve to, když Vám zamrzne termoska?

Chystáme se na trénink. Je třeba ale nahodit staré postupy. V oblečení jsem přidala vrstvu expedičního Devoldu, našla starou slabou bergansovou péřovku pod svetr, vybalila nové merino ponožky. V kapsách péřovky mám alespoň šestery suché fleasové rukavice a v kapsičce u foťáku můj drahý hand warmer. Teplé pití pro psy po dojezdu čeká za dveřmi. Ještě zvažuji botičky pro psy, ale ještě dnes si je odpustíme. Vše nachystané a vyrážíme!

A zde máme celý náš zmrzlý tým, tady nás máte všech 21 kusů:

Kessy a Gabuš

Otylka a Kim

Ozzy a Lucie

Oldřich a BJ

Lobo a Falco

Klárka a Olinka

Kamila a Gréta

Maruška a Arnhild

Golovin a Orion

Nanook a Normen

a zmrzlá musherka.

Výhodou toho, když jedete první tým v -30oC, je že když pak startujete druhý tým v příjemných -20, tak jsou to už jen lázně!


4th of January 2017

Né jenom trénink je na denním pořádku, ale i odpočinek a čas na hraní. Ukáže se tak, jak je kdo v pohodě a jestli náhodou někdo nekulhá. Obdivuji nadšení naší polární skupiny pro mraženou kuchyni. Zásadně většinu teplého jídla nechávají zmrznout a pak s velkým nadšením okusují kusy ledové směsy. Dnes v noci se ukáže, má být -20oC a tak uvidíme jestli ráno nevezmou za vděk teplým drinkem!


4th of January 2017

Elitní skupina čekající v masérském salonu. Dekoraci vytváří pra- pra-pra-babička Heidinka.
Ještě k tomu polštářku s Heduš..... Když přišel dovnitř Golovin, tak mu z Heduš málem šlehlo. Musela jsem ji otočit ke zdi, protože by ji jinak celou dobu vyštěkával...


3th of January 2017

Zemřel Dustin. Bylo mu téměř 11 let. Byl to statečný pes, který se mnou uběhl Finnmarkslopet 1000km. Žil pěkný život a miloval život. Teď už je zakopaný, doma, pod břízami.
 Jsem zachumlaná v péřovce, stojím na saních a běžíme s Dustinovou rodinou zasněženou krajinou. Hlavou se mi honí myšlenky. Uvědomuji si, že všichni tihle chlupáči, kteří tu se mnou dnes běží po zamrzlém jezeře pod ty břízy půjdou dříve nebo později také. Půjdu tam i já, jen asi o něco později.
 Oči se mi zamlžují slzami….. Otáčím hlavu do zapadajícího slunka nad horizontem. Nasávám nádheru tohoto okamžiku a přijímám pomíjivost života. Je třeba žít tím co je! Když zastavím, všechny psy extra pochválím. Jsou to pašáci a musíme žít vždy pro tento den!
Durtine, pozdravuj tam všechny ostatní. Budeš nám tady chybět!

https://www.youtube.com/watch?v=OHQo76F9XGI&feature=related

   

2nd of January 2017

Venku -8oC, trať zmrzlá, 2x45km, 2x9 psů. Stojí- Lucie a Greta.

Trasa: Drosbacken- Drevdagen- Storkolen- Storbo- Drosbacken.

Na horních planinách zima jak v morně!

Když den končí a pomalu nastupuje noc, s příchodem šera se bystří lovecké pudy psů ve smečce. Najednou všichni letí jak o závod a nadšeně očekávají co bude za další zatáčkou. Jízda při soumraku má úžasné kouzlo kdy i Vy bystříte své smysly a snažíte se držet krok s celou partou. Pohled na horyzont je už jen malým bonusem, který je odměnou za celodenní námahu.


1st of January 2017

Venku -5 oC, trať zmrzlá. Vyrážíme po trase Drosbacken- Drevdagen- Id-Persatern- Lekásen-Drosbacken. 2x 43km, 2x10psů.

Připravujeme se na závod Finnmarkslopet, dlouhý 1000km. To znamená, že denně se psy pojedeme cca 150km po dobu cca 7 dní a na to musíme natrénovat. Psi musí především být ve skvělé vyživovací kondici a suprové atletické kondici. Důležité tedy jsou momenty krmení, dodávání energie a samotného fyzického výkonu.
Trénovat jsme začali na podzim s těžkou kolečkovou károu. Na káře jsme do našeho odjezdu najezdili 550km. Všech 20 psů má v nohách 550km! Vzdálenosti rostly postupně od 5km do 17km okruhu.
Na sněhu jsme až tady ve Švédsku, kam jsme přijeli těsně před Vánoci. Nejprve jsem musela psy opět rozběhat, protože asi 10 dní před odjezdem jsme už doma netrénovali kvůli ledu a nemožnosti vůbec trénovat. Několikrát jsme jeli 25km. Ta první jízda byla tragédie! Člověk se ale nesmí nechat odradit. Oni natrénováno už mají, ale chce to čas a trpělivost. Když jsem zjistila, že těch 25km vysmekneme bez problémů, tak jsme navýšili na 45km. I tady to nejprve byla tragédie, ale už je to zase mnohem lepší. Trénujeme v tří denních cyklech. 3 dny trénink a 1 den volno. Na víc km půjdeme v ten moment, když tu stávající hodnotu budeme zvládat bez problémů. Musíme se dostat na 80km denně. Takže to bude 25-45-56-80 asi tak nějak. Asi dvakrát zkusíme 120km a pak už budeme zase jen udržovat fyzickou kondici a chystat se na start. Když to dobře půjde, tak do závodu by jsme na sněhu měli naběhat cca 2000km. Uvidíme jak to půjde!
Důležité pro mne je udržet psy v dobré náladě, v dobré kondici, bez úrazů a aby jim dostatečně chutnalo. Důležité je, že se mi podařilo dovézt sem 500km našich granulí- Annamaet a tak vím, že psi dostanou to nejlepší, co mohou dostat. Za čtrnáct dní za námi přijede Andrea Dunová, vyhlášená odbornice na pohybový aparát zvířat všeobecně, a tak mi pomůže najít u psů i problémy, které já nevidím a vyladí mi je do 100% pohody.


1st of January 2017

Vážení přátelé, přeji Vám vše dobré do toho Nového roku! Ať je šťastnější, veselejší, úspěšnější, plný lásky a přátel!


29th of December 2016

Musherská chaloupka s výhledem do psince i s pracovním koutkem.

Je zvláštní jak málo stačí člověku ke štěstí!


28th of December 2016

Pokus o portrét.


27th of December 2016

http://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/mym-snem-je-ucast-na-aljasskem-iditarotu-20161227.html

Foto: Petr Zbraňek, Text: Denisa Albaniová


26th of December 2016

To je moje království!


25th of December 2016

Nalezla jsem už dost odvahy a zapřáhla 10 psů. Dnešní trénink 2x 25km. Teplota -5 C. Pohoda!


24th of December 2016

Konečně první pořádný trénink na saních. A tak nám to opět začíná! Právě jsem si rozbalila můj vánoční dárek, ten nejkrásnější!


22nd of December 2016

S dnešní půlnocí už všichni bydlíme ve svých pelíšcích!


22nd of December 2016

Prolita kafem, přiotrávena žužu žížalkama, s otlačenou prdelí a vykoukanýma očima, závratnou rychlostí 80km/h s 1000kg nákladu a 20 psy téměř na místě. Ještě 300 km, už mi drbne. Ale je tu krasne!!!


22nd of December 2016

Snažím se zapadnout mezi místní obyvatelstvo.... Miluji suvenýry :-)


21st of December 2016

Vyrážíme na Sever. Auto nabaleno materiálem a zásobami na tři měsíce. Ve vleku 20 psů a na střeše vleku čtvery saně. Valíme se závratnou rychlostí 80km/h. Přede mnou je stále volná silnice a za mnou se vleče kolona nervózních aut. Miluji ty cesty na sever!

Naše trasa: Horní Maxov- Berlin- Rostock- Trelleborg- Malmo- Goteborg- Karlstad- Mora- Idre- Drosbacken. Celkem 1600km.


17th of December 2016

Poslední věc, kterou je potřeba před odjezdem do Švédska dokonči, je vstupní branka do psince. Konečně chvíly neprší, mám všechen materiál a tak mohu zapojit svoji kreativitu a mohu vytvořit super branku do nového psince.


9th of December 2016

Poslední trénink na káře v Jizerských horách. Díky neustálému střídání deště a mrazu je vše umydlené na prvotřídní kluziště. Na tomto se bezpečně trénovat už prostě nedá. Není dost sněhu na saně a příliš mnoho ledu na káru. Je čas odjet na SEVER!!! Původní plán odjezdu byl po Vánocích, ale jak se zdá bude to dřív. Ještě je potřeba zabalit a pár věcí dokončit. Přece jenom pojedeme téměř na tři měsíce!

S dnešním dnem mají všichni psi naběháno, od začátku září, s těžkou károu 550km. V tréninku je 22 psů a jezdily tedy dva tými po 11 psech. Každý pes má 550km a já mám odstáno na káře a odbroděno bahnem 1100km. Pro psy je to trénink fyzičky, u mne spíše nácvik morálně- volných vlastností!!!


30th of November 2016

Vyšel časopis Mezerou s článkem o nás.

     

30th of November- 4th of December 2016

Podzimní husky camp 2016- III

https://goo.gl/photos/6rBUz5BCvAWox6Er9


1st of December 2016

Že by to ta zima letos myslela vážně? Kéž by!!!


30th of November 2016

Papírová maxi hlava psa téměř dokončena. Můžeme vyrazit na karvenal!


23th- 27th of November 2016

Podzimní husky camp 2016-II

https://goo.gl/photos/BQU2ZpoJ69e6yTJn7


17th- 21st of November 2016

ME FISTC- Ottenschlaf, Rakousko

Náš Annamaet Husky Team na Mistrovství Evropy v rakouském Ottenschlaf vzorně reprezentoval. V našich juniorech je budoucnost našeho sportu!

       

 

https://www.amazing-impressions.at/hundefotografie/fistc-ec-2016-ottenschlag/


16th of November 2016

Krásně nám napršelo a zmrzlo. Odjezd na závody v Rakousku je v ohrožení. Ze skleněné hory se dostaneme jenom pokud to roztaje a nebo někdo posype.

Někomu nepomůže ani 4x4 pohon...

https://goo.gl/photos/nHznjkdUo4r8acUt8


8th of November 2016

I podzim má své zvláštní kouzlo, ale je potřeba nalézt tu správnou cestu, jak si ho užít!


7th of November 2016

Navazuji na moji spolupráci s firmou Sir Joseph z nedalekého Turnova. Po letech uzrálo moje konstatování: " když peří, tak od Sira Josepha". Je to pocit k nezaplacení, když se v -30oC můžete zachumlat do spacáku a věřit, že Vám v něm bude teplo! Musím i konstatovat, že pro ty horolezce mám nějakou slabost :-).

http://www.sirjoseph.cz/

http://www.sirjoseph.cz/cz/spolecnost/podporujeme-667.htm


3th of November 2016

První sníh!


2nd of November 2016

Dnešní trénink. Dva týmy 15km.


Reportáž na TV Nova v pořadu Snídaně s Novou vysílaná 10. listopadu. Pořad mněl sledovanost 76000 lidí. Tak kdyby jste to náhodou nestihli, tak tady je přímý odkaz:


27th of October 2016

Podzimní husky camp - I

https://goo.gl/photos/3d2HnzW9sqM3CA6LA


27th of October 2016

Dnes u nás na zahrádce. Povídání o Husky škole na Horním Maxově bude ve vysílání TV Nova 10. listopadu v 7:20 hod jako tip na víkend ve Snídani s Novou.

http://novaplus.nova.cz/porad/snidane-s-novou/


24th of October 2016

Červený Kostelec

https://goo.gl/photos/DcYbs6jr9HnDTKZz9


19th of October 2016

Focení pro časopis Mezerou. Foto: Martin Zeman


19th of October 2016

Back in office!


15-16th of October 2016

Annamaet European Championship ECF 2016- Nové Město na Moravě

Ve dnech 15.-16. října proběhlo v Novém Městě na Moravě ME v canicrossu, bikeringu a scootrech. Závodu se zúčastnilo kolem 600 závodníků se svými psy a mezi nimi byla i naše malá výprava 5ti juniorů se sibiřskými husky z mé chovatelské stanice Harcovský les. Převážná většina účastníků startovala s kříženci ohařů, kteří podávali neuvěřitelné výkony.
Musím říci, že sledovat start 70ti žen v hlavní kategorii canicrossu s hromadným startem, bylo něco úžasného. Atmosféra v hledišti byla skvělá i díky zkušenému moderátorovi závodu Jirkovi Plškovi, který dokázal diváky rozdovádět do mohutného povzbuzování, které se ski arénou Vysočina neuvěřitelně neslo.
Účast na tomto závodu byla pěknou zkušeností, hlavně pro naše mladé závodníky, protože měli možnost zúčastnit se akce se špičkovou organizací a vidět ty nejlepší závodníky.
Na druhou stranu, ale zde bylo hodně vidět to, že kdo chce vyhrávat, tak je dávno u rychlejších plemen než jsou ti naši. Závodníků se seveřany zde pár bylo i ze zahraničí, ale byli to především milovníci seveřanů, kteří neletí „nadzvukovou“ rychlostí a užívají si spíše radost z pohybu se svým parťákem.
Celý český tým předvedl skvělé výsledky a obsadil téměř všechny medailové pozice. Musím říci, že úroveň individuálních disciplín u nás je opravdu na špičkové úrovni a naši nejlepší do tohoto sportu opravdu dávají maximum.
Pro nás ale tímto závodem podzimní sezóna nekončí. Náš Annamaet Husky Team juniorů se ještě zúčastní podzimního ME FISTC v Rakousku ve dnech 18.-20.11.2016 a opravdu se těším, že budeme zase závodit mezi svými!


7th of October 2016

Po ranním tréninku 2x12km s 20ti psy jsem ze sebe osekala bahno, umyla se, načesala ( ještě odvolim) a pak frčím na cestovatelský galavečer filmového festivalu Tourfilm v grandhotelu Pup v Karlopvých Varech. No není to úžasný?

V sobotu pak povídání o extrémním cestování s Michalem Stanovským a Zdeněkem Lyčkou v rámci přednášek s cestovatelskou tématikou.


7th of October 2016

Vesele trénujeme. Dnes dva týmy po deseti psech na trase 12km. Teplota konečně kolem 5ti stupňů, takže skvělé podmínky!

Tým č.1 v čele s Gábinkou a Luci

Tým č.2 v čele s Grétkou a Klárkou


6th of October 2016

Letošní zimu opět pojedeme nejdelší evropský závod dlouhý 1000km Finnmarkslopet!

www.finnmarkslopet.no

Seznam přihlášených závodníků

Můj profil

Mapa závodu:


6th of October 2016

Plán na letošní sezónu je už jasný a pokud by někdo měl zájem podpořit náš tým finančně, tak budu jen ráda. Mohu firmám nabídnout umístění reklamní plochy. Pokud někdo má zájem stát se i jednotlivým sponsorem, tak mne prosím kontaktujte na e-mail: huskies.cz@seznam.cz a nebo na telefonu. Moc díky!!!

Plakát v pdf


8th of October 2016

Tuto sobotu se chystám na filmovy festival do Karlových Varů, jako host. Program vypadá zajímavě a já přidám pár postřhů jak se cestuje v severské krajiné se psím spřežením.

http://www.tour-film.cz/cz/

49. filmový festival s cestovatelskou tématikou

http://www.severskelisty.cz/kultura/kult0797.php


4th of October 2016

Many thanks to Louise Russell and dogbooties.com for our booties for Finnmarkslopet. They looks great, thank you!


3th of October 2016

Vážení přátelé a mám i novou letošní čepici, ktourou si budete moci zakoupit na závodech, kterých se letos na podzim budeme účastnit. Velikosti mám S, M a L. Jejím zakoupením podpoříte náš tým :-) Doufám, že se budou čepky líbit! Můžete i objednávat na e-mailu: huskies.cz@seznam.cz , Cena jedné čepice je 250Kč + poštovné


1st-2nd of October 2016

Náš první podzimní start na károvém závodě v Hrobě.

       


1st-2nd of October 2016

Družstvo juniorek Annamaet husky teamu na letošních první závodech


29th of September 2016

Nové sponsorské polštářky za minulou sezónu jsou hotové a nachystané k vyzvednutí. Ti co jste tuto akci propásli nebuďte smutní :-) na letošní sezónu vymyslím zase něco super de luxe! Tady je přehled loňských sponsorů: http://www.huskies.cz/content/psi.htm


23-25th of September 2016

Generálka na letošní zimu proběhla hladce. 3000km na otočku je vážně nářez! Chalupa ve Švédsku je kapku z ruky, ale psinec s boudičkami a plotem už na nás pěkně čeká. Uskladněné granule na celou zimu a balíky se slámou na zápraží domečku jsou už taky nachystané. Už jen aby napadl sníh a já vyvezla celou psí partu na zájezd. Už se všichni těšíme!


30th of August 2016

Plán akcí na podzim 2016

10.9.-11.9.2016 soustředění dětí pro ME Nové Město n.M.
01.10. - 02.10.2016 Hrobská jízda- káry, canicross Hrob u Teplic
8.10.2016 v 10:00 Tourfilm- přednáška- beseda Karlovy Vary
15.-16.10.2016

ME canicross- děti

http://ecf2016-annamaet.com/

Nové Město n.M.
22.10.-23.10.2016 Červený Kostelec- káry, canicross Červený Kostelec
26.10. -30.10.2016 I. HUSKY CAMP- podzim Horní Maxov
17.11. - 20.11.2016 ME FISTC - káry, canicross, kolob Ottenschlaf, Rakousko
23.11. -27.11.2016 II. HUSKY CAMP- podzim Horní Maxov
30.11. -4.12.2016 III. HUSKY CAMP- podzim Horní Maxov

Pro všechny juniorky- juniory: kdo má zájem účastnit se závodů, tak prosím zde je nutno odběhat přípravné tréninky!


28th of July 2016

Držíme krok s dobou! Najděte si nás na Instagramu: https://www.instagram.com/janahuskies/

 

 
Precending news:
SPONSORED by:

 

 

MVDr. Klára Pospíšilová- Velké Hamry, CZ

 

 

 

Husky Škola

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
2016 Created by Jana Henychová