HUSKIES.CZ, Jana Henychová, Horní Maxov 176, Lučany nad Nisou, 468 71, CZ, tel.: +420 724 045 565, e-mail: huskies.cz@seznam.cz

 

 

 

 
Jízda se psím spřežením, mushing...
   
Horní Maxov v Jizerských horách

... Po zamrzlé krajině se pachtí spřežení saňových psů, podobných vlkům. Zježenou srst mají ojíněnou mrazem. Dech jim mrzne ve vzduchu , sotva vyjde z tlamy, vyrážející v oblacích páry, která jim sedá na kožich v sněžných krystalech. Bílá pláň a po ní se žene psí spřežení. Jiskřící sníh odletuje od psích tlapek.

Na saních tažených psy stojíte Vy a užíváte si ten zvláštní pocit, který prožívali v minulosti polární lovci, objevitelé polárních krajin nebo zlatokopové pachtící se za zlatem. Všechny tyto lidi spojovala sounáležitost s jejich psy, protože na nich závisel jejich život.

Také jste v dětství četli knížky Jacka Londona? Také jste někdy zatoužili po tom, vyzkoušet si tento život? Aspoň na chvíli? Tak tady máte možnost….

V dnešní přetechnizované a uspěchané době není nic neobvyklého, že lidé hledají sami sebe a touží po návratu k přírodě a kontaktu s ní. Jsou i lidé, kteří hledají prostě nevšední zážitek a povyražení ze všedních dní a aby si tzv. dobili baterky. Patříte mezi ně? Pokud milujete zvířata, pak Vás i všechny tyto lidi může nadchnout kontakt se smečkou chlupatých psů, kteří nemají problém projevit svoji lásku. Podrbat a obejmout psy, kteří milují kontakt s lidmi a dětmi vůbec, může být nevšedním zážitkem, ale i začátkem vyzkoušení si práce se psy. Oblékání postrojů, zapřahaní psů a jízda se saněmi po zasněžené pláni to je to, co Vám můžeme nabídnout. Můžete si vyzkoušet jízdu na krátkém okruhu a nebo u nás zůstat i několik dní a vyjet se psy na delší výlet, doplněný podle chuti i tábořením na sněhu. Našim cílem je ukázat lidem, že psi nejsou sněžné skútry, které se nakopnou a jedou, ale že jsou to zvířata u kterých záleží hlavně na Vašem vztahu k nim a pak i spolupráci. Stáváte se zde součástí týmu psů, kteří Vás berou za parťáka.

Možná se zdá, že HUSKY ŠKOLA může fungovat pouze v zimě, pokud je dostatek sněhu. Opak je však pravdou. Fungujeme celoročně. Na jaře a na podzim nahrazuje saně kolečková kára nebo koloběžka. Přes léto, v době školních prázdnin, pořádáme pobytové kurzy pro děti „ S polárními psy a angličtinou“.


Celý rok nabízíme přednášky s promítáním fotek a filmů, dále pak exkurze, ale i návštěvy, když se někdo chce zastavit na kus řeči a pohladit si pejsky. Nabízíme i možnost ubytování a náš dům dokonce oplývá takovou vymožeností jako je sauna. Nejedná se u nás o ubytování jako v pěti hvězdičkovém hotelu, ale můžeme nabídnout útulný stylový pokoj a venku milou společnost psů a to vše v krásné přírodě Jizerských hor.

Odkazy na články v novinách, vysoupení v televizi další videa naleznete na tomto odkazu: media nebo onas

     
     

 

V průběhu let nás navštívila už řada lidí a nejenom z Čech. Měli jsme tu lidi až z Nového Zélandu, Kanady a dokonce z Jihoafrické republiky. Běžně ale jezdí lidé z Anglie, Německa, Rakouska, Francie, Itálie, Polska i Slovenska. Myslím, že všichni odjížděli od nás spokojeni. U nás si můžete vybrat jestli chcete výklad v Angličtině, nebo Češtině!!!


Nezáleží na Vaší fyzické kondici, protože můžete vybrat jestli chcete řídit svoje saně zapřažené za psy a nebo si sednout do saní, které řídí zkušený musher. Jediným vstupním

předpokladem je láska ke psům a Vaše odhodlání zažít něco nevšedního.


Krom jiné nabízíme dárkové poukazy, kterými můžete obdarovat své blízké a překvapit tak celou rodinu a nebo někomu z přátel dát nevšední dárek.


Pokud nás chcete třeba jen podpořit a koupit si nějakou upomínkovou drobnost jako jsou trička, mikiny, hrnečky…tak se koukněte na naši další stránku

WWW.HUSKIESPAW.COM


Třeba si tu vyberete pro někoho zajímavý dárek a nám tak přispějete do našeho bezedného rozpočtu...

 

NAŠE VIDEA NA UKÁZKU:

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

Jaké je u nás počasí, kolik máme sněhu, webová kamera v okolí

 

1.1. PŘEDNÁŠKY

Jste v Jizerských horách na škole v přírodě a nemáte děti už čím zabavit? Pak Vám přednáška o psím spřežení příjde jistě vhod. Podle dosavadních zkušeností dokáži zaujmout i malé děti v mateřské školce až po mládež odrůstající ( tam už je to teda složitější...). Přednáška je založena na promítání filmů a prezentaci na PC, pak je vhodné technické zázemí..., ale povídat se dá i bez technických vymožeností. Pejsek na podrbání přijde určitě taky!

Dále je možno předvést profesionální presentaci o severských psech, životě s nimi, přípravě na nejdelší závody na světě a životě v polární krajině. Presentace je doplněna filmy a představení fotografií.

Rozhovor na:

Délka přednášky: 1 až 2 hodiny  

Cena- pro školy v přírodě a děti:...1.000,- Kč za skupinu, v ceně je i následná exkurze u psů.

- pro ostatní:................................3.000,- Kč

Termín: květen- září

 

 

 

1.2. LETNÍ EXKURZE

Plánujete si výlet na Horní Maxov a hledáte nějakou náplň nebo nějaký cíl výletu? Pak přijďte k nám na návštěvu, které se dá říci exkurze do života psí smečky. Můžete si psíky prohlédnout, podrbat, udělat společné fotky. Předvedeme Vám saně, káry, způsob zapřahání, oblékání psů do postrojů. Seznámíte se s historií psích spřežení i sibiřských husky samotných. Zodpovíme Vaše otázky. Na závěr dostanete na památku naše tištěné materiály a pro zájemce i DVD s filmem o nás.

Délka exkurze: 1 až 2 hodiny  

Cena:............................................... 1.000,- Kč za skupinu

Termín: květen- září

 

 

 

1.3. POBYT U PSů

K severským psům patří sice zasněžené dálky, ale co dělat když sníh roztaje a sluníčko vše rozpaluje do běla? Pak přichází nabídka na letní období, kdy se dá využít obrovské množství aktivit, které nabízejí Jizerské hory a zároveň strávit volný čas s čtyřnohými kamarády.

Ubytování: v domě na Horním Maxově, zde

Program: Podle svého uvážení, můžete ale maximálně využít možnost být co možná nejvíce v kontaktu s celou smečkou psů. Dobrovolnosti se meze nekladou a každá pomocná ruka je vítána.

Během dne můžete podnikat výlety do okolí buď pěšky, nebo na kolech a večer posedět u ohně, nebo blízké hospůdce....záleží na Vás.

Stravování: můžete si vařit sami a nebo zajít do blízkých restaurací

Délka pobytu: dle dohody

Cena: ................................................1.000,- Kč za pokoj pro 4 osoby, na den a noc

Cena zahrnuje: ubytování

Termín: květen- září

 

 

 

1.4. NÁVŠTĚVA, jste vždy vítáni :-)

Půjdete-li kolem a máte chuť se stavit jen tak na kus řeči a podívat se na pejsky, zastavte se! Když budu mít čas, tak Vám povím vše na co se zeptáte a za přátelský stisk ruky se tu nic neúčtuje :-)

Termín: celoročně

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

1.5. DOGTREKKING

Dogtrekking je výlet do přírody se psem, který Vám má pomáhat a zároveň i být Vašim společníkem. V našem okolí najdeme řadu možností pro krásné vycházky do jizerskohorské přírody s výhledem do krajiny ze dvou rozhleden, které můžeme při našem putování navštívit. Cestou se dovíte zajímavosti ze života severských psů i z historie regionu- sklářství, přírodní zajímavosti,... Pokud bude velké teplo, tak zastavíme u vody a necháme psy vykoupat a pak zase můžeme pokračovat dál a třeba zastavit na malé občerstvení u nějaké místní restaurace. Každý výlet přináší něco jiného podle toho koho cestou potkáme a kam nás nohy zanesou. Ve společnosti psů můžete strávit příjemný půlden v krásné přírodě a zapomenout tak na chvíli na starosti běžných dní.

Vybavení: Každý účastník bude vybaven speciálním opaskem určeným pro dogtreking a vodítkem pro psa s amortyzérem, který tlumí rázy tahu psa a šetří Vaše záda.

Cena:............................................... 1.500,- Kč za osobu

Délka trvání programu: 3-4 hodiny

Termín: jaro, léto, podzim

 

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

1.6. DOGTREKKING- Tůra s přespáním

Dogtrekking je výlet do přírody se psem, který Vám má pomáhat a zároveň i být Vašim společníkem. Tento výlet je ale zvláštní tím, že se budete v těchto 24 hodinách starat o psa, který Vám důvěřuje a je jenom na Vás závislý. Na svých zádech si ponesete většinu věcí, které budete v těchto hodinách potřebovat: spacák, karimatku, něco k jídlu pro sebe i pro psa. Vyzkoušíte si rozdělávání ohně bez pomoci zápalek a třeba i nějaké další skautské dovednosti.

Cestou se dovíte zajímavosti ze života severských psů i z historie regionu- sklářství, přírodní zajímavosti,... Pokud bude velké teplo, tak zastavíme u vody a necháme psy vykoupat a pak zase můžeme pokračovat dál až do místa, kde budeme nocovat.

V našem okolí najdeme řadu možností pro krásné vycházky do jizerskohorské přírody s výhledem do krajiny. Délka tůry vždy záleží na zdatnosti účastníků. Každý výlet přináší něco jiného podle toho koho cestou potkáme a kam nás nohy zanesou. Ve společnosti psů můžete strávit příjemný den a noc v krásné přírodě a zapomenout tak na chvíli na starosti běžných dní.

Vybavení: Každý účastník bude vybaven speciálním opaskem určeným pro dogtreking a vodítkem pro psa s amortyzérem, který tlumí rázy tahu psa a šetří Vaše záda. Pes bude mít speciální batoh, kde může nést část Vašeho nákladu.

Je potřeba si přivézt: spacák, karimatku, batoh, dobré oblečení, čelovou lampu

Cena:............................................... 4.000,- Kč za osobu

Délka trvání programu: cca 26 hodin ( od 12:00 jednoho dne do 14:00 druhého dne)

Termín: jaro, léto, podzim

 

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

1.7. KOLOBĚŽKY

Jízda na koloběžce se psy má své kouzlo. Ucítíte tu sílu a chuť psů běžet, že z toho budete až překvapeni. Máme úplně nové koloběžky od firmy Tektoss u kterých oceníte hlavně jejich kvalitní brzdy.

 

Na tomto výletě Vám má pes pomáhat a zároveň i být Vašim společníkem. V našem okolí najdeme řadu možností pro krásné vyjížďky do jizerskohorské přírody s výhledem do krajiny. Cestou se dovíte zajímavosti ze života severských psů i z historie regionu- sklářství, přírodní zajímavosti,... Pokud bude velké teplo, tak zastavíme u vody a necháme psy vykoupat a pak zase můžeme pokračovat dál a třeba zastavit na malé občerstvení u nějaké místní restaurace. Každý výlet přináší něco jiného podle toho koho cestou potkáme a kam nás psi zanesou. Ve společnosti psů můžete strávit příjemný půlden v krásné přírodě a zapomenout tak na chvíli na starosti běžných dní.

Vybavení: Každý účastník bude vybaven speciálním opaskem určeným pro dogtreking, vodítkem pro psa s amortyzérem a koloběžkou. Helmu si prosím přivezte svoji!!! Když přibalíte i rukavice a brýle, tak tím nic nezkazíte.

Cena:............................................... 3.000,- Kč pro 2 osoby

Délka trvání programu: 3-4 hodiny

Termín: jaro, podzim

 

 

 

1.8. DĚTSKÝ LETNÍ KURZ 2016

Termíny: 1.7-7.7.2016 ( pátek-čtvrtek), 10.-16.7.2016 ( neděle-sobota), 20.-26.7. 2016 (středa-úterý),
31.7.-6.8.2016 ( neděle-sobota, 10.-16.8.2016 ( středa-úterý), 21.-27.8.2016 ( neděle-sobota)

Přejete si pěkné prázdniny pro Vaše dítě, které miluje psy? Přejete si, aby se Vaše dítě naučilo zodpovědnosti a porozumění vůči zvířatům? Máte jedinečnou příležitost poslat Vaše dítě na náš letní kurz, kde potká hromadu kamarádů dvou- nohých i čtyř- nohých. Nabízíme Vám týdenní pobyt v Jizerských horách, letní pobytový kurz pro děti a mláděž s polárními psy husky, kde program organizuje Jana Henychová, musherka, chovatelka se zkušenostmi v organizování různých outdoorových akcí v rámci své Husky školy.

Program: Výlety se psy a starání se o štěňátka , malování, práce s vlnou- plstění, malování na sklo a trička, korálková dílna, mini-škola orientačního běhu, tábornické dovednosti, raftový výlet, návštěva horolezeckého centra, možnost konverzace v angličtině

Letošní ročník bude už čtvrtý a každý ročník byl velice úspěšný!

Veškeré informace naleznete ZDE

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

2.1. Program na tři hodiny- káry:

Tento program nabízíme dvou osobám najednou.

Délka akce: 3 hodiny

1.hodina seznámení se psy, ukázka materiálu, povídání, představení psů, oblékání psů do postrojů,
2.hodina zapřahání 4 psů do spřežení a vyjížďka se svým spřežením do okolí, odstrojení psů,krmení psů, rozbor
3.hodina Káva, zákusek, sezení u knížek a počítače- filmy, fotografie...

Cena: ................................................3.000,- Kč za tří hodinový program pro 1 až 2 dospělé osoby


Cena zahrnuje: instrukční práce, poskytnutí kár, vybavení, psů, malé občerstvení- káva, čaj, zákusek...

Očekávané vybavení účastníka: vhodné oblečení, vhodné boty.

Termín: květen- září

Změna programu z důvodu příliš teplého počasí vyhrazena!!!

 

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

2.2. Podzim, začínáme trénovat a Vy můžete být u toho!!!

S příchodem chladných dní přichází i čas prvních tréninků a začátku přípravy k cílům, které nás letošní sezónu čekají . Příprava psího spřežení bez sněhu probíhá na tréninkových kárách, které jsou vybaveny důmyslným brzdným systémem. Náš vozový park se v letošním roce rozšířil již na tři kusy a tak nebrání nic v tom, aby jste se i Vy mohli na tréninku podílet. Při trasách až 30 km objedeme velký kus Jizerských hor a mohu Vám prozradit, že hory jsou na podzim stejně nejkrásnější a vy si tu krásu můžete užít se psím spřežením. Zařadit můžeme i přespání ve volné přírodě. Výhodou podzimních jízd je to, že je v horách liduprázdno a celé patří jen psům. Jednoduše řečeno: podzim má jen samá pozitiva.


Ubytování: v domě na Horním Maxově, zde

Délka pobytu: delší než jeden den, dle dohody

Cena: ................................................3.000,- Kč za 1 osobu na den

Kapacita: maximálně 2 osoby

Cena zahrnuje: instrukční práce, poskytnutí kár, vybavení, psů, jídlo během celého pobytu,...

Vaše vybavení: Doporučujeme - nepromokavé, teplé oblečení, rukavice, vyšší boty. Nedoporučuje se drahé a nové oblečení, lepé starší oblečení na zašpinění.

Termín: září - listopad , duben- květen

Změna programu z důvodu příliš teplého počasí vyhrazena!!!

 

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

3.1. Program na tři hodiny:

Tento program nabízíme dvou osobám najednou + 2 děti ( do 30kg) v ceně.

Délka akce: 3 hodiny

1.hodina seznámení se psy, ukázka materiálu, povídání, představení psů, oblékání psů do postrojů,
2.hodina

zapřahání 4 psů do spřežení a vyjížďka se svým spřežením do okolí, odstrojení psů,krmení psů, rozbor

3.hodina Káva, zákusek, sezení u knížek a počítače- filmy, fotografie...

Cena: ................................................6.000,- Kč za tří hodinový program pro 1 až 2 dospělé osoby


Cena zahrnuje: instrukční práce, poskytnutí saní, vybavení, psů, malé občerstvení- káva, čaj, zákusek, ...

Očekávané vybavení účastníka: vhodné oblečení, vhodné boty.

Termín: listopad- březen

Změna programu z důvodu špatného počasí vyhrazena!!!

 

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

3.2. TŘÍDENNÍ KURZ:

varianta s bivakem, bez bivaku

1.den

ráno nebo předcházející večer: příjezd, ubytování, snídaně- v případě včerejšího příjezdu
Dopoledne: seznámení s bezpečností, ukázka materiálu, povídání o psech, představení psů, oblékání psů do postrojů. Ukázka zapřahání, vyjížďka v saních.
  oběd
Odpoledne: každý dostane své 4 psy a s nimi vyrazíme společně na vyjížďku cca na 30 min
Podvečer: návrat z vyjížďky, odstrojení psů, krmení psů
  večeře
Večer: sezení u knížek a počítače- filmy, fotografie...

2. den

Varianta s bivakem čí nocí ve srubu
  Snídaně
Dopoledne: denní běžná práce se psy, zimní radosti- zimní údržba, balení věcí na bivak
  oběd
Odpoledne: odjezd na bivak asi 2 hodiny jízdy
  večeře
Večer: stavba stanů nebo zabydlení srubu, krmení psů, večeře, volná zábava
Varianta bez bivaku čí srubu
  Snídaně
Dopoledne: vyjížďka se psy cca 2 hodiny, sněžnice, vaření na sněhu
  oběd
Odpoledne: zimní radosti- zimní údržba, krmení psů
  večeře
Večer: sauna, volná zábava

3. den

Varianta s bivakem čí nocí ve srubu
  Snídaně
Ráno: balení věcí, zpáteční přejezd práce se psy,
  oběd - rozbor, závěr, konec programu.
Varianta bez bivaku čí srubu
  Snídaně
Ráno: denní běžná práce se psy, vyjížďka cca 1 hodina
  oběd - rozbor, závěr, konec programu.

Cena:................................................. 20.000,- Kč za třídenní kurz pro jednu dospělou osobu


Cena zahrnuje: instruktorské práce, poskytnutí saní, vybavení, psů, ubytování na chalupě, 2x snídaně, 3x oběd, 2x večeře, káva a čaj během dne, ....

Program pro Vaše děti:

Jestliže chcete sebou vzít Vaše děti, upravíme program tak, aby se mohli stát jeho součástí a aby i ony si mohli vyzkoušet jízdu se psím spřežením.

Cena pro děti, včetně hlídání a přípravy jídel:

Děti do 6 let: 25% ceny, Děti nad 6 let: 50% ceny, Děti nad 12 let: 75% ceny, Od 18 let: 100% ceny

Očekávané vybavení účastníka: vlastní pojištění, vhodné oblečení, vhodné boty, dobrá čelová lampa s náhradními bateriemi, spacák a karimatka do chladných podmínek.

Změna programu z důvodu špatného počasí vyhrazena!!!

Termín: listopad- březen

 

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

3.3. Trénujeme na sněhu a Vy můžete být u toho!!!

Komu nestačí pouze program rozplánovaný do třech dnů, může zvolit tuto variantu a podílet se na každodenním tréninku se psy. Prvním třem dnům odpovídá program tří denního kurzu, protože má svoji instruktážní logiku a význam. V dalších dnesh se ale už nejedná tolik o zábavu, kterou Vám připravujeme, ale o běžné fungování a práci, která je nedílnou součástí běžného života....


Ubytování: v domě na Horním Maxově, zde

Délka pobytu: delší než tři dny, dle dohody

Cena: ................................................5.000,- Kč za 1 osobu na den

Kapacita: maximálně 2 osoby

Cena zahrnuje: ubytování, jídlo během celého pobytu, vše důležité vybavení ke psům.

Vaše vybavení: vhodné oblečení, vhodné boty, spacák a karimatka do chladných podmínek, čelová lampa.

Termín: listopad- březen

 

 

 

 

Na začátku každého kurzu budou všichni účastníci seznámeni se základními bezpečnostními pravidly a od té chvíle se účastní celé akce na vlastní nebezpečí!!!

4. Program pro rodiče s dětmi- exkurze s jízdou v saních

Jste na rekreaci v Jizerských horách, hledáte náplň jak zabavit své ratolesti? Pokud nikdo netrpíte alergiemi na psy, tak je tu nabídka pro Vás. Přijeďte se podívat na pejsky. Ukážeme Vám jak se psi oblékají do postrojů a jak se zapřahají. Můžete se i všichni svést v saních tažených psy na krátkém okruhu na louce za domem. Komu bude zima, může na ostatní počkat v kuchyni u kamen, u čaje nebo svařáku :-).

Cena: ................................................3.000,- Kč za 1 hodinu exkurze a ježdění na okruhu

Kapacita: skupina rodičů s dětmi, do deseti lidí

Termín: listopad- březen

 

 

 

 

4. PROGRAM pro firmy a velké skupiny zde

 

 

Pro koho je určeno?

Na věku ani fyzické zdatnosti nezáleží. Vždy je možno program upravit tak, aby vyhovoval jak rodinám s malými dětmi, zdatným sportovcům, nebo relaxujícím seniorům. Mám zkušenost i s prací s tělesně postiženými lidmi a mohu říct, že ani slepota není překážkou...

Vždy si každý může vybrat, jestli chce opravdu řídit svůj tým psů a nebo se nechat svést v saních...

Jediné omezení snad vidím u budoucích maminek v pokročilém stavu těhotenství, protože to i v saních trochu "hází"...

 

Jak objednávat?

Nejlépe e-mailem na adresu: huskies.cz@seznam.cz kde prosím, uveďte o který nabízený program máte zájem a pro kolik lidí. Navrhněte i termín, který by se Vám hodil. Rezervace je akceptována až po jejím zaplacení.

 

Chcete někomu darovat DÁRKOVÝ POUKAZ?

1. Chcete-li některý program věnovat, uveďte tedy prosím do e-mailu jméno, komu bude poukaz určen.

2. E-mailem Vám přijde zpět potvrzení přijetí objednávky s vystavenou fakturou a registračním číslem.

3. Registrační číslo použijte jako variabilní symbol při platbě převodem. Poukaz nabývá platnosti po jeho zaplacení.

4. Poukaz obdržíte e-mailem ve formě JPG se zapsaným jménem. Stačí jen vytisknout. Dále obdržíte e-mailem i další informace: MANUÁL- kde, jak, co atd...

5. Obdarovaný si sám dohodne nejvhodnější termín a nebo termín určíme předběžně při objednávce. Platnost poukazu jsou dva roky od data vystavení.

 

Pár rad před příjezdem...

Kde nás najdete?

Na Maxov trefíte nejlépe podle tohoto postupu: Od Prahy po dálnici na Liberec, před Libercem sjedete z dálnice na Jablonec nad Nisou. Projedete Jablonec směr Tanvald ( Harrachov). Téměř na konci první obce za Jabloncem, která se jmenuje Lučany naleznete značenou odbočku: Horní Maxov, odbočující do leva. Jedete stále po hlavní silnici, kterou lemují autobusové zastávky městského autobusu, který jezdí do Maxova. Držte se hlavní silnice. Nikam neodbočjte ( je zde matoucí odbočka na hotel Horní Maxov, směr Josefův důl, je zde možnost projet rovně do obce Karlov, taky mimo náš směr). Po hlavní silnici dojedete až na Horní Maxov ke kostelu. Minete kostel a autobusovou zastávku po levici. Minete restauraci U Toníčka po pravici a odbočíte v levo ( hned naproti vstupu do restaurace). Jedete rovně asi 800m a najedete do mírného stoupání. Držíte se vpravo a při první příležitosti odbočíte v pravo. Před Vámi stojí turistická mapa s nadpisem Horní Maxov a dopravní značka 3,5t. Jedete po rovině, která mírně klesá. Po levé ruce máte les. Po pravé ruce máte otevřenou planinu. Jedete 1km rovně. Na první odbočce silnice stojíte před domem obklopeným dřevěným plotem, tak jste TU. Parkování a vstup do domu je z druhé strany... VÍTEJTE!!!

HORNÍ MAXOV

N 50 45´ 57,1´´, E 015 11´ 55,7´´

 

HRANIČNÁ- LETNÍ TÁBOR

 

Co na sebe?

Vemte si sportovní pohodlné oblečení. Nemusí být ani moc teplé, protože pohybu budete mít třeba i dost. Je dobré přijet v jednom oblečení a druhé, které si obléknete ke psům máte sebou na převlečení. Oblečení ke psům volte tak, že se může i zamazat, nebo i třeba roztrhnout...Důležité jsou pohodlné boty, které jsou pevné a případně vhodné pro pohyb v hlubokém sněhu. Je dobré mít sebou rukavice, čepici, brýle proti létajícímu sněhu ( bahnu).

Co sebou a co ne?

Rozhodně dobrou náladu, foťák na focení a můžete sebou vzít i své diváky, kteří Vám chtějí být oporou.

Můžete přivést psům pamlsky. Myslím, že mohu za skupinu prohlásit, že piškoty neurazí, ale Vážně nic vozit nemusíte!!!

Neberte sebou ale Vaše psí miláčky! Přece jenom psí smečka potřebuje čas přijmout mezi sebe někoho nového. Jistě že to jde, ale zabere to dost času, který máme určený pro něco jiného :-). Děkuji za pochopení.

Diváci

Vaši diváci, to znamená doprovod, přátelé, rodina jsou vítáni....

 

Jaké je u nás počasí ?

Aktuální informace ZDE

       

 

Webová kamera SEVERÁK, vzálena od nás 5km
 

 

 

Máte více otázek?

Tak neváhejte a pošlete mi Vaše otázky na e-mail: huskies.cz@seznam.cz a nebo

volejte na telefon:Jana Henychová +420 724 045 565

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

 

Fotogalerie - Photogallery 2006

 

 
2008 Created by Jana Henychová